Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Systematyczność treningów to podstawa sukcesu każdego zawodowego kolarza. Jednak nie zawsze istnieje możliwość wykonania pełnowartościowego treningu – mimo ogromnego zapału i chęci. Co w takiej sytuacji możesz zrobić? Zainwestuj w trenażer rowerowy. Pomoże Ci przetrwać nie tylko zimę, ale też inne, wyjątkowo niekorzystne warunki pogodowe.

Trenażery Rowerowe

Elite trenażer Direto XR-T Bluetooth Smart ANT+ FE-C Elite trenażer Direto XR-T Bluetooth Smart ANT+ FE-C
Producent: ELITE
Cena:

2 695,00 zł

Cena regularna: 3 799,00 zł

Najniższa cena: 2 595,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Interaktywny trenażer Elite Suito T Bluetooth Smart ANT+ FE-C + podstawka Interaktywny trenażer Elite Suito T Bluetooth Smart ANT+ FE-C + podstawka
Producent: ELITE
Cena:

2 149,00 zł

Cena regularna: 3 149,00 zł

Najniższa cena: 2 299,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Trenażer Elite Justo Trenażer Elite Justo
Producent: ELITE
Cena:

3 599,00 zł

szt.
zobacz więcej
Trenażer WAHOO KICKR CORE Trenażer WAHOO KICKR CORE
Producent: Wahoo
Cena:

2 299,00 zł

Cena regularna: 2 799,00 zł

Najniższa cena: 2 799,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Trenażery rowerowe – sprzęt dla profesjonalistów

Trenażer rowerowy z rolką oporową to klasyczny model, który składa się z ramienia, w które wpinany jest rower. Taka konstrukcja jest jedną z najprostszych, ale jednocześnie niezawodnych. Wpięty rower jest sztywno przymocowany do trenażera rowerowego, dzięki czemu nie ma możliwości niekontrolowanego przechylenia się podczas jazdy. Do tylnego koła dociśnięta jest rolka oporowa, która kreci się wraz z kołem, stawiając mu opór. Przeważnie trenażery z rolką oporową są znacznie głośniejsze niż pozostałe modele. Mają również mniejszy maksymalny opór. 

Dużą zaletą tych trenażerów są niewielkie rozmiary po złożeniu oraz łatwość instalacji. Po wyjęciu z opakowania, trenażer po prostu ustawiasz na podłodze i wpinasz w niego rower. Sporym utrudnieniem jest ograniczony maksymalny opór, który w przypadku zaawansowanych kolarzy może być niewystarczający do zrealizowania mocnych i pełnowartościowych treningów. Oprócz tego hałas powodowany przez rolkę oporową również może dać się we znaki, zwłaszcza jeśli jest ona metalowa (co często można spotkać w tańszych wariantach). Dlatego nie warto oszczędzać na jakości i komforcie!

Dobrze jest jeszcze wspomnieć o jednym, istotnym ograniczeniu – tańsze modele bardzo często są kompatybilne jedynie z rowerami, które posiadają klasyczne szybkozamykacze kół. Zatem jeśli posiadasz rower ze sztywnymi ośkami, koniecznie sprawdź czy dany model trenażera jest z nimi kompatybilny. Ta sytuacja dotyczy głównie tańszych trenażerów oraz modeli sprzed lat. Współczesne trenażery jak np. dostępne na naszej stronie trenażery Elite, są kompatybilne z rowerami posiadającymi sztywne osie kół. Wystarczy jedynie dokupić specjalny adapter.

Trenażery rowerowy rolkowy – prostota w najlepszym wydaniu

Są to urządzenia o najprostszej konstytucji, nazywane również rolką lub rolkami. Nie są zbyt skomplikowane. Mają bowiem trzy osobne rolki połączone są ze sobą gumą lub paskiem, umożliwiając tym samym poruszanie się kół w jednakowym tempie. Przednie koło kreci się po jednej rolce natomiast tylne po dwóch pozostałych. Ten trenażer do roweru jest jedynym, który w wierny sposób odwzorowuje prawdziwą jazdę na rowerze. Nie ma żadnego podparcia ani wpięcia, stąd kolarz musi zachować równowagę, dokładnie tak jak w klasycznych warunkach na zewnątrz. Ten model jest najczęściej wybierany przez kolarzy przed zawodami, aby się rozgrzać – wystarczy postawić go na ziemi i można „jechać”! 

Ten trenażer do roweru nie stawia jednak oporu, dlatego ciężko praktykować na nim podjazdy. Najlepiej nadaje się do treningów nastawionych na szybkość, ćwiczenie techniki pedałowania, rozgrzewki czy przejażdżek regeneracyjnych. 

Wyjątkiem wśród trenażerów rowerowych rolkowych jest model Elite Arion Mag, wyposażony w trzystopniowy opór magnetyczny. Dostępny w naszym sklepie.

Trenażer rowerowy magnetyczny – najcichszy zawodnik

Ten rodzaj  cieszy się prawdopodobnie największą popularnością spośród wszystkich pozostałych. Jego niebywałą zaletą jest cicha praca, która pozwoli Ci skupić się na jeździe w 200% oraz możliwość regulacji oporu, abyś mógł przygotować się na pokonywanie nawet najbardziej stromych wzniesień! Schemat budowy tego trenażera rowerowego jest stosunkowo prosty, bowiem za stawiane oporu odpowiada układ magnesów, które powstrzymują koło zamachowe, odbierając moc z rolki, znajdującej się pod tylnym kołem. Wiele modeli posiada linkę i manetkę, za pomocą której można sterować odległością magnesów od koła zamachowego. Dzięki temu możesz w prosty i płynny sposób zmieniać obciążenia w czasie treningu. Manetka zamocowana jest na kierownicy roweru, co pozwala na symulowanie np. podjazdów i zjazdów.

Trenażer elektromagnetyczny to ewolucyjne rozwinięcie modelu magnetycznego. Dołożono do niego elektromagnesy, układy stresujące i czujniki prędkości. Dzięki temu możesz zaplanować swoje treningi pod te parametry. Na naszej stronie znajdziesz m.in elektromagnetyczny trenażer Wahoo Kickr Snap, który wniesie Twój trening domowy na zupełnie wyższy level!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl