Opcje przeglądania

Prawidłowe odżywianie jest niezwykle istotne dla sportowców na każdym poziomie zaawansowania – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Ważne są jednak również odpowiednie odżywki i suplementacja – w końcu to one mają ogromny wpływ zarówno na jakość treningu, jak i na całościowe wyniki. Dążąc więc do tego, by efekty były jak najbardziej zadowalające, warto zrozumieć rolę, jaką odżywianie i suplementy odgrywają w osiągnięciach sportowych.

Odżywki i suplementy

Izotonik tabletki Science in Sport SIS Go Hydro smak cytrynowy 80 ml 1 g 20 tabletek Izotonik tabletki Science in Sport SIS Go Hydro smak cytrynowy 80 ml 1 g 20 tabletek
Producent: SIS
Cena:

28,50 zł

Cena regularna: 41,00 zł

Najniższa cena: 41,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Izotonik tabletki Science in Sport SIS Go Hydro smak Truskawka&Limonka 80 ml 1 g 20 tabletek Izotonik tabletki Science in Sport SIS Go Hydro smak Truskawka&Limonka 80 ml 1 g 20 tabletek
Producent: SIS
Cena:

28,50 zł

Cena regularna: 41,00 zł

Najniższa cena: 41,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
SiS GO Electrolyte lemon lime - 1600g SiS GO Electrolyte lemon lime - 1600g
Producent: SIS
Cena:

89,00 zł

szt.
zobacz więcej
SiS GO Electrolyte lemon lime - 500g SiS GO Electrolyte lemon lime - 500g
Producent: SIS
Cena:

39,00 zł

szt.
zobacz więcej
Sponser Liquid Energy Pure żel (neutralny) - tubka 70g Sponser Liquid Energy Pure żel (neutralny) - tubka 70g
Producent: SPONSER
Cena:

13,90 zł

Cena regularna: 15,00 zł

Najniższa cena: 13,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Dlaczego warto stosować odżywki dla sportowców?

Po pierwsze (i najważniejsze) – prawidłowe odżywianie jest niezbędne do tego, by dostarczyć Ci energii, którą spożytkujesz podczas treningu. Twoje ciało potrzebuje zdrowej, bogatej w składniki odżywcze żywności – tylko wtedy „pomoże” Ci osiągać jak najlepsze wyniki.

Takimi składnikami, istotnymi szczególnie w diecie sportowców, są: białko, węglowodany, witaminy i minerały. To dzięki białku budujesz swoją masę mięśniową; węglowodany z kolei są Twoim źródłem energii. Jeśli do tego chcesz cieszyć się zdrowiem i funkcjonować na najwyższych obrotach, nie możesz zapomnieć też o odpowiedniej ilości witamin i minerałów.

Suplementy dla sportowców – ważne uzupełnienie diety

Tak jak zostało napisane wyżej – oprócz zdrowego odżywiania ważne jest także uzupełnianie diety odpowiednimi składnikami odżywczymi i suplementami. Na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów, które mogą mieć korzystny wpływ na dietę sportowców, takich jak: proszki proteinowe, multiwitaminy, kwasy tłuszczowe omega-3 czy B-12.

Suplementy te pomogą Ci zaspokoić zapotrzebowanie na składniki odżywcze – przydadzą się więc w sytuacjach, kiedy z jakichś powodów nie jesteś w stanie utrzymać zbilansowanej diety. Ponadto zwiększą też Twoją wydajność i skrócą czas regeneracji po treningu.

Jak odżywki dla sportowców i suplementy pomagają sportowcom?

W jaki sposób odżywki i suplementy dla sportowców mogą Ci pomóc?

Po pierwsze: dostarczają one wiele składników odżywczych, dzięki czemu pomagają w zapewnieniu organizmowi pełnego zapotrzebowania na energię – zwłaszcza podczas treningów czy zawodów.

Po drugie: zmniejszając ból mięśni i naprawiając uszkodzenia tkanek, usprawniają regenerację po ćwiczeniach.

Po trzecie: dostarczają surowców potrzebnych do wzrostu nowych mięśni, pomagając tym samym w zwiększaniu siły.

Po czwarte: dzięki temu, że suplementy zapewniają mózgowi wszelkie niezbędne składniki odżywcze, mogą mieć pozytywny wpływ na skupienie i koncentrację (np. podczas zawodów).

Jakie są najlepsze źródła składników odżywczych i suplementów dla sportowców?

Odpowiedź jest prosta: najlepszym źródłem składników odżywczych i suplementów dla sportowców jest pełnowartościowa żywność. Zaliczamy do niej: owoce, warzywa, pełne ziarna, chude białka i zdrowe tłuszcze.

Oprócz niej możesz również korzystać z wielu produktów odżywczych, które wspierają osiąganie zadowalających wyników sportowych. Podzielmy je na trzy kategorie: napoje energetyczne, suplementy sportowe i proszki proteinowe.

Napoje energetyczne dla sportowców

Napoje energetyczne zostały stworzone po to, by dostarczyć sportowcom szybkiego zastrzyku energii – i to zarówno przed, jak i w trakcie treningu. Warto jednak pamiętać, że z reguły zawierają one duże ilości kofeiny, cukru i innych substancji pobudzających – mogą być więc szkodliwe, jeśli spożywa się je w nadmiarze.

Suplementy dla rowerzystów

Zadaniem tego typu suplementów jest poprawa wyników sportowych dzięki dostarczeniu dodatkowej energii lub wzmocnieniu wytrzymałości. Najpopularniejszymi z nich są proszki białkowe, stosowane w celu budowania masy mięśniowej i zwiększania siły. Poza nimi dostępne są również suplementy sportowe takie jak: kreatyna, tlenek azotu i beta-alanina.

Proszki proteinowe dla sportowców

Proszki proteinowe to rodzaj suplementu sportowego, który może być używany do budowania masy mięśniowej i zwiększania siły. Zazwyczaj wytwarza się je z białka serwatkowego, kazeinowego lub sojowego; można je dostać w różnych smakach w zależności od upodobań. Proszki proteinowe, wymieszane z wodą lub mlekiem, przyjmuje się przed lub po treningu.

Czy warto korzystać z suplementów i odżywek dla sportowców?

Stosowanie suplementów sportowych i innych odżywek dla sportowców jest kwestią osobistych preferencji. Niektórzy przyjmują je regularnie, wierząc w ich działanie i zauważając wówczas duże postępy. Inni uważają natomiast, że ich spożycie nie przynosi żadnych znaczących efektów.

Na rynku możemy dostać wiele różnych rodzajów suplementów. Co więcej – według producentów każdy z nich gwarantuje nam swoiste, charakterystyczne dla tego produktu korzyści. Niektóre z nich mają za zadanie pomóc Ci w szybszym spalaniu tłuszczu, inne z kolei mają wspierać czy przyspieszać budowanie masy mięśniowej.

Warto zauważyć, że stosowanie suplementów dla sportowców powszechnie uważa się za bezpieczne dla zdrowia. Należy jednak pamiętać, że żaden suplement nie zastąpi zbilansowanej diety i regularnej aktywności fizycznej. Jeśli chcesz poprawić wyniki sportowe, to Twoim kluczem do sukcesu będzie stworzenie odpowiedniej dla siebie „mieszanki” diety bogatej w składniki odżywcze i suplementów.

W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości suplementy sportowe, wolne od wszelkich szkodliwych substancji chemicznych. Dzięki szerokiemu wyborowi asortymentu z pewnością trafisz na produkt, który spełni Twoje oczekiwania i pomoże Ci zmaksymalizować efekty Twoich treningów. Sprawdź!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl