Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Powietrzne akrobacje na rowerze. Podskoki i drifty. Tego typu wyczyny wymagają roweru, który zapewni bezpieczeństwo, ale też pozwoli na swobodne wykonywanie ewolucji. Rowery dirt,  zwane niekiedy rowerami street pozwalają na swobodne wykonywanie nawet skomplikowanych układów. Odpowiednia konstrukcja pomoże użytkownikowi na maksymalne wykorzystanie swoich umiejętności.

Rowery Dirt / Street

Rower Dirt Street NS Bikes Metropolis 3 26" Green Rower Dirt Street NS Bikes Metropolis 3 26" Green
Producent: NS Bikes
Cena:

2 949,00 zł

Cena regularna: 3 499,00 zł

Najniższa cena: 2 876,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Rower DIRT STREET NS Bikes Movement 2 26" black Rower DIRT STREET NS Bikes Movement 2 26" black
Producent: NS Bikes
Cena:

3 879,00 zł

Cena regularna: 4 999,00 zł

Najniższa cena: 3 999,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • nowość
Rower Dirt Street NS Bikes Movement 3 26" Black Rower Dirt Street NS Bikes Movement 3 26" Black
Producent: NS Bikes
Cena:

3 299,00 zł

Cena regularna: 3 599,00 zł

Najniższa cena: 3 299,00 zł
  • promocja
Rower DIRT STREET NS Bikes Zircus 26" Blue Mat Rower DIRT STREET NS Bikes Zircus 26" Blue Mat
Producent: NS Bikes
Cena:

2 999,00 zł

Cena regularna: 2 999,00 zł

Najniższa cena: 3 179,00 zł
  • promocja

Dirt czy street? Dwie nazwy jednego roweru

Dwie nazwy tego typu rowerów wzięły się właśnie z możliwości ich różnego zastosowania. Nazwa roweru dirt kojarzy się właśnie z błotem, którego nie brakuje w terenie. Jednocześnie jest to rower, który jest bardzo popularny w miastach. Stąd też nazwa street. Dlaczego rower street stał się tak popularny w miastach? Okazuje się, że jego specyficzna konstrukcja sprawdza się nie tylko wśród bezdroży. Dla tych rowerów jest bardzo wiele możliwości również pomiędzy blokami.

Do czego służą rowery dirt?

Nazwa roweru dirt wzięła się od rodzaju zawodów do jakich są one dedykowane. Zawody te zwane Dirt Jumping, polegają na pokonywaniu trasy przygotowanej z ubitej ziemi lub gliny. W zawodach tych liczy się spektakularność pokonania toru. Budowa toru oraz specyfika roweru dirt pozwalają na wykonywanie licznych wyskoków oraz widowiskowe akrobacje rowerowe w powietrzu. Dzięki technice balansowania ciałem oraz specjalnej budowie roweru dirt, tor można pokonać niekiedy nawet bez pedałowania.

Rower dirt  – idealny sport po godzinach

Nie trzeba brać udziału w zawodach dirt jumping, żeby docenić zalety roweru dirt. W wielu miejscach bardzo modne stają się skate parki, w których można próbować swoich sił w powietrznych akrobacjach. Ten coraz popularniejszy wśród młodych ludzi sposób na spędzanie czasu, może stać się pasją na całe życie. Takie wykorzystanie roweru dirt to zdrowa rozrywka, która pomoże odreagować stres. Żeby jednak te przygody w skateparku były bezpieczne, rower dirt  ma prostą a jednocześnie solidną budowę. 

Rower street – mały cwaniak w wielkim mieście

Miejskie zakamarki nie zawsze dają komfort jazdy po równej powierzchni. Jeżdżąc rowerem dirt, codziennie można przekraczać dziesiątki lub setki krawężników. Specjalnie dobrany rower pomoże w pokonywaniu tych przeszkód. Tak samo jeśli lubisz rowerowe przejażdżki po mało znanych częściach miasta, w których nie ma ścieżek rowerowych. Rower dirt daje możliwość łatwego ominięcia przeszkody lub szybkiego wejścia w zakręt. 

Jak zbudowany jest rower dirt?

Łączy on sobie cechy rowerów BMX z niektórymi parametrami rowerów górskich. Wyróżnikiem tych rowerów jest budowa ramy. Górna rura opada dosyć nisko a jej główka nachylona jest pod dosyć dużym kątem. Do najważniejszych szczegółów ich budowy należą:

  • Małe rozmiary ramy – Najczęściej od 12,5 do 15 cali.
  • Wykonanie z mocnych materiałów – najczęściej stal lub aluminium. Z dodatkowym wzmocnieniem w najsłabszych miejscach.
  • Tylny hamulec – Dzięki pozbawieniu roweru przedniego hamulca, zmniejsza się ryzyko zaplątania w niepotrzebne przewody.
  • Niewielkie rozmiary kół – standardem są koła 24 cale, chociaż można spotkać również koła w rozmiarze 26 cali. Przy tak niewielkich rozmiarach, szerokość 2,3 cala jest dosyć duża.
  • Mocno napięty łańcuch – Niekiedy dodatkowo wzmocniony za pomocą napinacza. W celu zabezpieczenia przed spadnięciem podczas wykonywania hopków.

Bezpieczeństwo ponad wszystko – zalety prostej konstrukcji

Dużo dodatków to dużo komplikacji. Wykonując coraz trudniejsze numery łatwo jest się zaplątać. Stąd w tego typu rowerach ograniczenie do jednego hamulca z tyłu i niewiele dodatków. Z roweru  usunięte zostało to, co niepotrzebne. Wszystko, co może wypaść albo w co można się zaplątać. Dzięki temu rowerowe przygody są jeszcze bardziej bezpieczne. 

Kogo zadowoli rower dirt?

Moda na rowerowe drifty przyszła do nas jak wiele innych rzeczy z Ameryki. Tam już od dawna nikogo nie dziwi widok kogoś podskakującego na rowerze street. Co więcej, jeśli wykonujesz trudne podskoki – zyskujesz fanów. Jak wiadomo uznanie wśród rówieśników jest dla młodzieży bardzo ważne. Czy jednak rower street sprawdzi się po ukończeniu kilkunastu lat?

Po pracy rzuć wszystko i chodź na rower

Nie tylko młodzi ludzie lubią rowerowe wyzwania. Zarówno dirt jumping, jak i rozrywka w skate parku to pasje, które często nie mają końca. Rower street to możliwość spędzenia aktywnego czasu w mieście, jak też wyjazdu w teren i zmierzenia się z dziką przyrodą. Po ośmiu godzinach spędzonych przy biurku, taka rozrywka pomoże odreagować stres i korzystnie wpłynie na zdrowie.

Rowery dla rodziny – gwarancja dobrze spędzonego czasu

Często zaplanowanie weekendu dla całej rodziny może być pewnym wyzwaniem. Coraz popularniejszym sposobem na spędzenie wolnego czasu są wspólne wypady na rower. Nie zawsze jednak można sobie pozwolić na wyjazd poza miasto. Rower street daje możliwość wspólnego i przyjemnego spędzenia czasu w najbliższej okolicy. Jednocześnie rower street może być z powodzeniem wykorzystany w terenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl