Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Poruszając się po mieście lub jeżdżąc na dalekie wyprawy, często zachodzi potrzeba umieszczenia  większego bagażu. Żeby zapewnić sobie szybki dostęp do najpotrzebniejszych rzeczy, warto wyposażyć swój rower w sakwę rowerową. Dostępne są różne ich rodzaje, dla różnych przeznaczeń. Niezależnie od tego w jaki sposób  korzystasz ze swojego roweru, możesz wybrać sakwę odpowiadającą Twoim potrzebom.

Sakwy rowerowe

Czym są sakwy rowerowe?

Mówiąc najprościej to bardzo uniwersalne torby przeznaczone do transportu na rowerze. Wyposażone są w mocowanie, które pozwala skutecznie przytwierdzenie do bagażnika lub kierownicy. Dzięki użyciu sakw można zwiększyć ilość przewożonego bagażu. Szczególnie, że sakwy na rower  mogą mieć różne pojemności. Niektóre z nich mogą przewieźć nawet 35 litrów bagażu.

Sakwy rowerowe – dla wygody i bezpieczeństwa

Chociaż jest to dodatkowe wyposażenie roweru, jednak jej brak może się wiązać z niewygodą. Szczególnie podczas całodziennych lub kilkudniowych wypraw, kiedy często zachodzi potrzeba szybkiego znalezienia ważnego drobiazgu. Szukanie czegoś w drodze może być pewną trudnością. W przypadku awarii lub wypadku – może również być źródłem niebezpieczeństwa. Sakwy rowerowe pozwalają szybko znaleźć opatrunek, narzędzie lub po prostu telefon.

Jazda bez obciążenia – większy komfort i pełniejszy odpoczynek

Plecak na plecach i wypchane kieszenie. Czasy jazdy „na żółwia” skończyły się bezpowrotnie. Nie trzeba wozić na sobie całego  dobytku, skoro rzeczy osobiste można wygodnie i bezpiecznie zapakować. Czasem nie trzeba daleko jechać, żeby docenić zalety tego dodatku. Już pierwsze zakupy z miejskimi sakwami na rower odciążą ich użytkownika. Przyniosą ulgę a codzienne nudne zakupy zamienią się w rowerową wycieczkę.

Jak wybrać sakwę rowerową – podział w zależności od potrzeb 

Nie wszystkie sakwy na rower sprawdzą się w każdych warunkach. Inna będzie służyć do codziennego ruchu w mieście, inna do krótkich wycieczek, jeszcze inna do tych dłuższych.  Dlatego  możemy je podzielić na kilka rodzajów:

  • Sakwy rowerowe do dalekich wypraw – Najtrwalsze rozwiązanie dla wymagających podróżników.
  • Sakwy rowerowe do krótkich wycieczek – Rozwiązanie odpowiednie dla większości turystów.
  • Sakwy rowerowe do jazdy po mieście – Propozycja dla osób chcących odpocząć w codziennej gonitwie.

Sakwy na dalekie wyprawy – specjalne sakwy do specjalnych zadań

To zazwyczaj specjalne torby wykonane są z niezwykle trwałych materiałów. Szczególnie ważną zaletą jest ich wodoszczelność. Dzięki niej znajdujące się w środku przedmioty są zabezpieczone przed dostaniem się wody. Dodatkowo specjalny system zamykający pozwala na zachowanie wodoszczelności nawet gdy rowerzysta mierzy się z rwącą rzeką. Z takich rozwiązań zadowoleni będą uczestnicy wypraw, które nierzadko przekraczają tysiąc km. Przy wielodniowych rowerowych rajdach nie można sobie pozwolić na doraźne rozwiązania. Tego typu specjalne wyposażenie dedykowane jest cyklistom, którzy chcą mieć pewność w każdych terenowych warunkach. 

W wielu środowiskach coraz popularniejsze stają się podróże rowerowe z sakwami. Miłośnicy rowerowej przygody mają duże zaufanie do swojego sprzętu. Również do sakw. Dlatego częstym zjawiskiem są rajdy rowerowe, które nierzadko przekraczają 1000 km. 

Turystyczne sakwy na rower – idealny kompan krótkich wycieczek

Modele dla  turystów mają konstrukcję podobną do plecaka. Podczas jednodniowych wycieczek raczej nie zachodzi potrzeba zanurzenia bagażu w rzece. Dlatego super szczelne zamknięcie zostało zastąpione klapą. Zamyka ona sakwę od góry. Pozwala to na sprawne wyjęcie z bagażu znajdujących się w środku rzeczy. Sakwy trekkingowe mogą być wykonane z częściowo lub całkowicie wodoszczelnych materiałów. Pozwala to  zabezpieczyć ubrania, aparat lub laptop przed niespodziewanym opadem. Skutecznie zabezpieczą one przed drobnym deszczem i pozwolą bezpiecznie dojechać do domu. 

Do pracy i na zakupy

Do codziennego użytkowania przeznaczone są lekkie sakwy rowerowe miejskie. Brak konieczności mocnego zabezpieczania daje możliwość maksymalnego uproszczenia konstrukcji. Z powodzeniem można je zainstalować na rowerach typu holender lub na damkach. Zazwyczaj mocowane są do roweru na stałe np. zamiast kosza. Takie proste rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas podczas codziennych rowerowych przejazdów. Jednocześnie skutecznie sprawdzą się podczas zakupów. Dzięki temu codzienne obowiązki zamienią się miłą przejażdżkę a zwykłe i rutynowe zajęcia w oczekiwaną atrakcję. 

Co jest w naszej ofercie?

W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór sakw w każdym z opisanych wyżej rodzajów. Wiedząc do jakich celów będzie ona służyła, użytkownik roweru bez problemu znajdzie model odpowiedni dla swoich potrzeb. Do dalekich wędrówek polecamy solidne torby na bagażnik o specjalnej konstrukcji. Turyści ceniący sobie uniwersalność mogą wybrać taki model, który łatwo zamienić w plecak. W ofercie mamy również szeroki wybór turystyczych sakw na rower, a nawet taki, które mocowane na kierownicy. Odrębną i bardzo szeroką grupą są sakwy rowerowe przeznaczone do użytkowania w mieście. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl