Jeżdżąc w trudniejszym terenie na długich lub krótkich dystansach, potrzebny jest rower, który zapewni poczucie bezpieczeństwa nawet podczas najtrudniejszych przygód. Inna jest budowa roweru, który pozwoli na szybkie pokonanie krótkich tras, inna dla roweru, który jeździ na długich dystansach. W obu przypadkach sprawdzi się rower przełajowy lub też gravel.

Rowery Gravel / Przełajowe

Octane One Gridd 1 Gravel blue metallic black Octane One Gridd 1 Gravel blue metallic black
Producent: OCTANE
Cena: 5 499,00 zł 6 699,00 zł
zobacz więcej
 • promocja
Rower Gravel Rondo Ruut AL 2 brązowy Rower Gravel Rondo Ruut AL 2 brązowy
Producent: RONDO
Cena: 6 360,00 zł 7 499,00 zł
zobacz więcej
 • promocja
Custom gravel ACCENT Freak Carbon GRX Di2 Sand color roz. L Custom gravel ACCENT Freak Carbon GRX Di2 Sand color roz. L
Producent: AWB
Cena: 17 199,00 zł 17 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Octane One Gridd 2 black gravel Octane One Gridd 2 black gravel
Producent: OCTANE
Cena: 3 845,00 zł 4 999,00 zł
zobacz więcej
 • promocja
Octane One Gridd 2 pigeon blue gravel Octane One Gridd 2 pigeon blue gravel
Producent: OCTANE
Cena: 3 845,00 zł 4 999,00 zł
zobacz więcej
 • promocja
Rama gravel Rondo Ruut ST czarna Rama gravel Rondo Ruut ST czarna
Producent: RONDO
Cena: 3 660,00 zł 3 999,00 zł
zobacz więcej
 • promocja
Rower Gravel NS Bikes RAG+ 2 28'' Oliwkowy Rower Gravel NS Bikes RAG+ 2 28'' Oliwkowy
Producent: NS Bikes
Cena: 5 845,00 zł 6 999,00 zł
zobacz więcej
 • promocja
Rower Gravel NS Bikes RAG+ 2 28'' Srebrny Rower Gravel NS Bikes RAG+ 2 28'' Srebrny
Producent: NS Bikes
Cena: 5 845,00 zł 6 799,00 zł
zobacz więcej
 • promocja
Rower gravel NS Bikes RAG+ 1 28'' Green/Black Rower gravel NS Bikes RAG+ 1 28'' Green/Black
Producent: NS Bikes
Cena: 7 649,00 zł 8 999,00 zł
zobacz więcej
 • promocja
Rower Gravel NS Bikes RAG+ 3 28'' Biały Rower Gravel NS Bikes RAG+ 3 28'' Biały
Producent: NS Bikes
Cena: 5 444,00 zł 6 299,00 zł
zobacz więcej
 • promocja
Rower gravel Octane One Flapjack 29" Rower gravel Octane One Flapjack 29"
Producent: OCTANE
Cena: 4 999,00 zł 5 999,00 zł
zobacz więcej
 • promocja
Rower Gravel Romet Boreas 2 Zielony Rower Gravel Romet Boreas 2 Zielony
Producent: ROMET
Cena: 7 499,00 zł 7 999,00 zł
zobacz więcej
 • promocja
Rower gravel Rondo RUUT AL 1 Raw/Gray Rower gravel Rondo RUUT AL 1 Raw/Gray
Producent: RONDO
Cena: 7 699,00 zł 9 299,00 zł
 • promocja
Rower gravel RONDO RUUT AL 2 Black Rower gravel RONDO RUUT AL 2 Black
Producent: RONDO
Cena: 6 379,00 zł 7 499,00 zł
zobacz więcej
 • promocja
Rower Gravel Rondo Ruut CF2 2x black/black Rower Gravel Rondo Ruut CF2 2x black/black
Producent: RONDO
Cena: 12 349,00 zł 12 999,00 zł
zobacz więcej
 • promocja
Rower Rondo Ratt CF2 black/silver Rower Rondo Ratt CF2 black/silver
Producent: RONDO
Cena: 14 499,00 zł 15 599,00 zł
zobacz więcej
 • promocja

Czym jest rower przełajowy

Wybór roweru zależy w dużej mierze od tego do jakich celów będzie służył. Należy pamiętać, że rower przełajowy jest kategorią sportową. Posiadanie takiego roweru daje możliwość brania udziału w różnego rodzaju zawodach. Podlega on jednak pewnym ścisłym przepisom, które mówią, że maksymalna szerokość opony może wynosić 33 mm. Rama zaprojektowana jest więc w ten sposób, żeby jak najbardziej wydajnie współpracować właśnie z oponami o tej szerokości. Ze sportowego przeznaczenia tego typu roweru, wynika również nacisk na prędkość. Podczas wyścigu mniej ważny jest komfort jazdy, bardziej jak najszybsze dojechanie do mety.

Kogo zadowoli rower przełajowy?

Tego typu rowery doskonale spełnią wymagania użytkowników, którzy chcą z maksymalną szybkością pokonywać stosunkowo krótkie odcinki. Takie rowery świetnie sprawdzą się podczas wyścigów, do czego są zresztą dedykowane. Z roweru przełajowego  zadowolony będzie typowo sportowy rowerzysta. Szczególnie jeśli przygotowuje się do wyścigów przełajowych.

Jak pogodzić żyłkę sportowca z potrzebami rowerowego turysty?

Nie zawsze trzeba wybierać pomiędzy rowerem do jazdy wyczynowej i wypoczynkowej. W wielu wypadkach można pogodzić potrzebę codziennych treningów z wygodą jazdy na długich dystansach. Często korzystnym rozwiązaniem jest rower gravel.

Czym są rowery gravel?

Ten typ rowerów został stworzony z myślą o rowerzystach szosowych, którzy chcą niekiedy zjechać w teren, na mniej utarte szlaki. Rower gravel doskonale nadaje się do pokonywania dłuższych dystansów. Nie jest to kategoria sportowa, dlatego rowerów gravel nie obowiązuje wymóg maksymalnej szerokości koła. Słowo gravel oznacza dosłownie żwir i rzeczywiście, rowery  gravel doskonale nadają się do tego, żeby zjechać z głównej drogi na mniej uczęszczaną żwirówkę i tam szukać nowych przygód. 

Jak zbudowany jest rower gravel?

Dzięki temu, że rowery gravel nie są kategorią sportową, mogą być zwolnione z przepisów dotyczących ich budowy. Nie muszą też służyć one do pokonywania wyścigów. Dzięki temu można zastosować w nich udogodnienia konstrukcyjne takie jak:

 • Szerokie koła – to chyba największy atut rowerów gravel. Na niektóre modele można założyć nawet 50 milimetrowe opony.
 • Funkcjonalne ramy – W zależności od modelu ramy mogą być wykonane z różnych materiałów. Od ram stalowych w modelach ekonomicznych, skończywszy na ramach z tytanu w tych najdroższych rozwiązaniach. Podstawową zasadą budowy ram w rowerach gravel jest funkcjonalność i wygoda użytkowania. Dzięki mniejszym przekrojom ram, wewnątrz trójkąta można umieszczać również większe torby.
 • Udogodnienia dla turystów – w modelach rowerów gravel, które przeznaczone są do uprawiania turystyki, nie liczy się tak bardzo masa. Dlatego konstruktorzy pamiętają o wygodnych mocowaniach na bidon, dużej liczbie przełożeń, czy możliwość zamocowania bagażu.

Dlaczego rowery gravel sprawdzą się w jeździe wyczynowej?

Istnieje grupa rowerów gravel dedykowana użytkownikom, którzy chcą jeździć bardziej wyczynowo. W tych modelach większy nacisk stawia się na niską masę roweru. Osiąga się to poprzez zastosowanie lekkich ram aluminiowych lub karbonowych. Ten rodzaj rowerów graver wyposażony jest w koła nieco węższe niż odmiana turystyczna. Dzięki temu rower stawia mniejsze opory.

Kto będzie zadowolony z roweru gravel?

Ten typ roweru doskonale nada się na długie wycieczki rowerowe, podczas których mniej ważna jest prędkość, bardziej komfort podróży i solidność konstrukcji. Rower gravel będzie zatem świetnym rozwiązaniem dla długodystansowców. Turystom i podróżnikom, bardzo zależy na  niezawodnych rozwiązaniach. 

Na co zwracać uwagę wybierając odpowiedni model roweru gravel?

Tradycyjnie rowery gravel kojarzone są z pokonywania długich dystansów. Jednak w zależności od przeznaczenia mogą mieć też budowę dostosowaną do innych potrzeb. Również jednodniowych turystów lub rowerzystów wyczynowych. Dostępne są modele z przednim amortyzatorem lub bez niego. Z ramą wykonaną ze stali, aluminium, czy włókna węglowego. Rower gravel przeznaczony dla turystów będzie zawierał udogodnienia takie jak  mocowanie na bagażnik oraz błotniki. Rowery gravel bardziej wyczynowe będą pozbawione tych zbędnych obciążeń.

Wybór modelu zależy od tego jakim celom będzie służył. Nasz sklep oferuje wybór rowerów gravel zarówno dla entuzjastów wielodniowych rowerowych wycieczek, jak i szybkich wypadów za miasto. Użytkownicy szukający roweru do przygody w terenie znajdą dla siebie wygodne rowery z serii Octane One Gridd. Osoby chcące połączyć możliwości wyjazdu za miasto z treningiem, skorzystają wybierając modele z serii NS Bikes Rag. Na  rowerzystów, którzy chcą mieć sprzęt typowo sportowy, czeka specjalna linia modeli Rondo Ruut

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl